12 Kasım 2013

Essence Gel Nails At Home Blogger Buluşması

Merhabalar,

Geçen Cumartesi Essence markasının "gel nails at home" serisinin etkinliğine davet edildim.W Hotel'de gerçekleşen lansman gözlere hitap eden sunumuyla lezzetli bir kahvaltı ile başladı.


Tüm Essence ekibi o kadar sıcak ve cana yakındılarki hemen kaynaşıverdik.Sıcacık sohbetler eşliğinde gel nails at home ile tanışmaya hazırdık artık.

"Gel nails at home"  yani "evde parlak jel manikürü" benim çok merak ettiğim bir sistemdi.Genellikle jel manikür profesyonel kuaför salonlarında uygulanan bir uygulama,Essence tanıttığı bu yepyeni ürün grubu ile jel manikürü kolay,hızlı ve en önemlisi evde yapılabilir hale getirdi.Hangimiz evde hızlı,kolayca uygulayıp 10 gün boyunca dayanan manikürlere sahip olmak istemeyiz ki?

Marka müdürü Ceren Hanım Essence markasının dünü bugünü ile ilgili kısaca bilgilendirdi bizi.


Dünyada 60+ ülkede ve 22.000 satış noktasında satılan Essence ürünlerini çok daha yakından tanıma şansı bulduk.Ve sonunda "gel nails at home" ürünleriyle tanışma zamanı geldi.


Kalıcılığı ve ev ortamında uygulanma konforu sunan gel nails'in uygulanması biraz dikkat gerektiriyor.Öncelikle tırnakları maniküre hazırlamak için Essence'in çok sevdiğim studio nails gül ağacı çubuklarıyla tırnak derileri geriye doğru itiliyor.Cleanser ile tırnaklar temizleniyor.Ardından dayanıklılığı artırmak için gel nails at home serisinin primer'ı uygulanıyor tırnaklara.Daha sonra "peel off gel base"(soyulabilir jel baz) tek kat olarak uygulanıyor.Gel nails at home serisinin en  önemli noktalarından biri led lambası.Tırnaklar soyulabilir jel baz sürüldükten sonra 60 saniye led lambanın altında tutuluyor.


Essence jel manikürü ile ister french(doğal)görünümlü,ister renkli görünümlü manikürlere sahip olabilirsiniz.Ben doğal görünümlü olan ile başladım.Bunun için french gel top coat uygulandı tırnaklarıma.Bu işlemden sonra tırnaklar yeniden 60 saniye led lamba altında bekledi ve sonuç 10 güne kadar dayanan Fransız manikürlü tırnaklar.Biraz detaylı ve uzun gibi görünsede doğru şekilde uygulandığında çok güzel sonuçlar veriyor.


Ah şu merak yok mu? Manikürü uygulayan tatlı hanım gözümün rengarenk ojelere takıldığını görünce isteseniz bir elinizede renkli uygulama yapalım demez mi?Oje delisi biri olan ben hemen evet dedim tabii:) Yeri gelmişken kendisine ilgisi ve bu güzel tırnaklar için çok ama çok teşekkürler:)

Neyse konuyu dağıtmadan hemen renkli görünümlü uygulamaya geçelim.Aslında uygulamada Fransız manikürden çok farklı değil.Standart primer ve peel off gel base aynı şekilde sürülüyor tırnaklara.Ardından zengin Essence oje seçeneklerinden 113 numaralı Do you speak love? rengini seçtim.Muhteşem bir kırmızı....

Bu rengi tırnaklarıma sürdükten sonra "clear gel top coat"(şeffaf jel cila) uygulandı ve elbette tırnaklar yine led lambanın altında.

Her iki manikürün sonunda tırnaklar cleanser(temizleyici) ürünü ile ıslatılmış bir pamuk yardımıyla kalıntılardan temizleniyor ve tataaammm karşınızda parlak,kusursuz tırnaklar.


Hem doğal hem renkli görünümlü uygulamayıda çok beğendim.Ama kırmızı gel nails uygulaması daha bir çarpıcı göründü gözüme.113 numarayı cidden çok beğendim.

Gelelim gel nails at home serisinin en önemli özelliklerinden ojelerin çıkarılması işlemine.Sanırım uzun sayılabilecek uygulamadan sonra en kolayıda bu aşama.Tırnaklardaki gel nails'i bir köşesinden kaldırıp,soyuyorsunuz.İşlem bu kadar.Ne aseton ne de başka bir şey.Ne kadar kolay öyle değil mi?

Gel nails at home serisinden ihtiyacınız olacak ürünlere şöyle bir göz atalım dilerseniz.Essence'in bu yenilikçi ürünü ile bakımlı,ışıl ışıl tırnaklara evinizin konforunda ulaşmak mümkün.Dayanıklılığı ve çıkarmasındaki kolaylık ürünü özgün ve işlevsel kılıyor.

Essence ojelerinin yapısını,fırça tutuşunu ve zengin renk yelpazesini çok beğenen biri olarak bu ürünle tanıştığıma,uygulamasını birebir öğrendiğime çok memnunum.


Bu keyifli blogger etkinliği ve gel nails at home serisi ile biz bloggerları tanıştıran Türkiye Essence ekibine çok teşekkürler...

2 yorum:

  1. çok güzel anlatmışsın uygulamayı ve tanıştığıma da çok memnun oldum :-))

    YanıtlaSil
  2. bende çok memnun oldum,bir sonraki blogger etkinliğinde buluşmak dileğiyle canım,sevgiler:)

    YanıtlaSil